Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Somatický kemp / 7 dní

17 júna @ 11:00 - 23 júna @ 13:00

Ahoj!
Aj tento rok je pripravený 7 dňový ponor do pohybovo-meditačného laboratória. Júnový termín bude v krásnom prostredí Podpoľania v blízkosti mystickej Kalamárky.
Našim spoločným základným zámerom počas letného kempu, bude skúmať našu Formu a Hmotu tela. Postupne budeme v sebe skúmať procesy dychu. To, ako sa nám v tej našej forme a hmote dýcha. Ale aj to, ako dovolíme aby cez nás dýchal Život samotný. Budeme v sebe kontaktovať rôzne vrstvy dychu, od tých hrubohmotnejších, až po tie jemnejšie, energeticko-svetelné fromy dychu. A v neposlednom rade, budeme skúmať s tým súvisiace stavy nášho vedomia a percepcie.
Krok po kroku sa naučíš spôsob práce s telom, ktorý Ti napomôže prebudiť telo veľmi komplexne a zároveň hravo. Hlavným mojim cieľom je podporiť Tvoju vlastnú kreativitu, sebadôveru a zvedavosť. Podporiť miesto v Tebe, kde Vieš. Miesto, kde si hlbšie spojený so životom v tebe, ale aj okolo teba. Budeme sa spolu učiť prax Tekutého Tela, ktorá môže podporiť tvoje vedomie a myseľ úplne novým, veľmi stelesneným spôsobom.
Precítenie hlbších, neskôr až tých najjemnejších vnútorných pohybov tela, v nás môže prebudiť vzťah s našou pradávnou esenciou, s liečivou inteligenciou vesmíru. Tieto vnútorné oceanické pohyby podporujú schopnosť sústrediť sa celým svojím srdcom na to, čo práve Je. Môžeme tak podporiť schopnosť bytia so svojím vlastným telom s pôžitkom a detským záujmom. Čo prirodzene zvyšuje našu silu a vitalitu. Zároveň v sebe rozvíjame zenovú myseľ neustáleho začiatočníka a prehlbujeme v sebe výživný pocit bytia v prítomnosti. Toto bolo zámerom aj mnohých škôl meditácie, ktoré boli zamerané na stelesnenosť. Inkarnáciu vedomia do tela. Spojenie tela a vedomia na najhlbšej úrovni. Čo je postupná vedomá cesta spoznávania seba samého. Niekedy sa nevyhneme konfrontácii s čímkoľvek čo v sebe môžeme nájsť. Od krásnych pocitov, až po silnejšie výzvy. Meditácia nás pozýva do hlbšieho skúmania komplexnosti toho, čo je to byť Človekom na Zemi.
Tento kemp je určený pre tých, ktorí boli aspoň raz na pohybovo-meditačnom kempe.
Témy:
-vippassana meditácia
-posilnenie vedomia svojho stredu, sily tela a osobnej integrity
-holotropná somatická prax, perinatálna a transpersonálna psychológia
-fyzický kontakt vs hlbšie energetické spojenie
-uvoľnenie sa s gravitáciou ako stav bytia, ktorý podporuje hlboký sebavnem a otvorenosť vedomia
-kranio-sakrálny čchi kung ako meditatívna prax
Čas: začneme v utotok 17. júna o 13:00, koniec bude približne o 14:00 v nedeľu 23. júna
Cena: 370 euro
Miesto: vzdelávacie centrum Blatinka, Malý Slanec 847, 962 05 Hriňová
Cena za ubytovanie s plnou penziou: 330 euro
Registrácia: martin.duris82@gmail.com
O lektorovi:
Martin Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.
Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce.
Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.

Podrobnosti

Začiatok:
17 júna @ 11:00
Koniec:
23 júna @ 13:00