Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

Holotropná a somatická práca s telom a dychom/ Bratislava

7 júna @ 16:00 - 9 júna @ 16:00

Sú rôzne spôsoby ako sa pripraviť, skúmať, či integrovať holotropnú prácu s dychom a telom. Detailnejšia, precízna somatická prax je jednou z viacerých pôsobov k nájdeniu vstupných brán, v ktorých sa ukrývajú určité obsahy s príbehom nášho vlastného tela, dychu, emócií, mysle a duše. Každý z nás sme super komplexný celok. Niekedy až tak komplexný, že neviem kde začať. Ukážeme si spôsoby ako pracovať s procesom tela, dychu a našej percepcie tak, aby sme podporili náš vstup do holotropnej práce s dychom a senzorickými pocitmi tela.
Holotropná práca je spojením dychu, evokatívnej hudby a cielenej práce s telom v podpornom a bezpečnom settingu. Bádaním na poli psyché pri holotropnom dýchaní expandujeme vedomie, spájame sa s vnútornou múdrosťou a rozširujeme tak mapu vnútorných svetov o ďalšie úrovne poznania. Ponúkajú sa nám nové pohľady na vnímanie reality a vhľady do situácii z bežného života. Je to hlboko ozdravný proces pre jednotlivca, rodinný i spoločenský systém.
Holotropné dýchanie môže zaujímať ľudí:
-ktorí hľadajú spôsob liečenia cez osobnú skúsenosť
-ktorí zažívajú psycho-sprituálne výzvy a hľadajú kontakt k hlbšej múdrosti
-ktorí chcú uvoľniť nedokončené veci z minulosti
-ktorí chcú porozumieť emočným koreňom fyzických či mentálnych problémov
-ktorí chcú expandovať svoje vedomie a ďalej spoznávať svoju duchovnú cestu
Seminár začneme v piatok podvečer úvodom do holotropnej praxe a procesovej práce s telom a dychom. Povieme si o ich podobnosti ale aj o tom, čo ich rozdeluje. Ukážeme si ako sa dá pracovať individuálne a ako sa dá pracovať len v skupine a bezpečnom settingu. Tento druh seminárov má edukačno-zážitkový charakter a je určený pre ľudí, ktorí chcú viac pochopiť princípy za rôznymi metódami, ktoré pracujú s dychom a telom.
V piatok si predstavíme princípy, s ktorými budeme pracovať. Spomalíme a cez somatickú prax sa hlbšie skontaktujeme samy so sebou.
Prvé dýchanie bude v sobotu doobreda – pôjde o procesovú prácu s dychom a telom. Bude to individuálna somaticky orientovaná práca. Poobede, bude prvé dýchanie s plným holotropným settingom a prácou s telom. Druhé takéto dýchanie bude v nedeľu doobeda.
Po zdieľaní, ktoré bude poobede si povieme viac o možnostiach ako začleniť holotropnú a procesovú somatickú prax do každodenného života a ako sa o seba následujúce dni postarať.
Spanie počas workshopu je v každého vlastnej réžii, takisto aj strava. Čaj, káva a občerstvenie bude po celý čas k dispozícii. Doneste si pohodlné oblečenie, šatku alebo masku na oči a uzatvárateľnú fľašu na vodu.
Vyhraďte si čas od začiatku workshopu v piatok až po koniec v nedeľu večer pre seba, neplánujete si stretnutia, či iné aktivity.
Dátum: 7.-9.jún 2024
Program:
Piatok:
17:00 – 20:00
úvod a predstavenie princípov práce s dychom a telom, ktoré budeme používať
Sobota:
9:00 somatická procesová práca s dychom a telom
12:30-14:00 pauza a obed
cca 14:00-19:00 holotropná práca s dychom a telom
Nedeľa:
8:30- 10:00 somatická procesová práca s dychom a telom
cca 10:00 -14:00 holotropná práca s dychom a telom
14:00-17:00 – zdielanie a integrácia
Cena: 200 eur
Miesto: Mayura, Slovinec 52, Bratislava, Devínska Nová Ves / https://mayura.sk/kontakt/
Registrácia:
martin.duris82@gmail.com
0949141025
Facilitátor: Martin Ďuriš
Martin Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.
Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce.
Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.
https://martinduris.sk/

Podrobnosti

Začiatok:
7 júna @ 16:00
Koniec:
9 júna @ 16:00