Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

Dvojité Holotropné Dýchanie / 6.-8. marec 2020

6 marca @ 10:00 - 8 marca @ 16:00

Dvojité Holotropné Dýchanie
6.-8. marec 2020

Tento intenzívnejší, 2,5 dňový workshop dvojitého holotropného dýchania je pozvánkou k vlastnému sebaspoznávaniu, liečeniu a evolúcii. Holotropné dýchanie nám pomáha spojiť sa s koreňmi našich emočných a psychosomatických výziev, ale aj našej Osobnej Sily a odvahy.

Počas tohto workshopu zažijeme štyri sedenia – dve ako dýchajúci, a dve ako “sitter”, partner dýchajúceho. Tieto štyri sedenia nám ponúknu cestu k zmeneným stavom vedomia bezpečným spôsobom a v chránenom prostredí (settingu). Zmené stavy vedomia nám pomáhajú k napojeniu sa na vlastnú vnútornú múdrosť, liečivú inteligenciu tela a transformačnú silu. Táto vlastná vnútorná múdrosť nás vedie k častiam nášho bytia, ktoré zadržujú určitý energetický náboj, a sú pripravené byť zprocesované a integrované kreatívnym spôsobom.

Holotropné dýchanie môže zaujímať ľudí:

-ktorí chcú expandovať svoje vedomie a ďalej spoznávať svoju cestu
-ktorí sa zaujímajú o telo a vedomie, tanec, jogu, body terapie a sú zvedaví
-ktorí hľadajú spôsob liečenia cez vlastnú osobnú skúsenosť
-ktorí chcú uvoľniť nedokončené a nevyriešené veci z minulosti
-ktorí chcú porozumieť emočným koreňom fyzických, či mentálnych symptómov

Program: Začneme v piatok o 10:00 a budeme končiť v nedeľu okolo 16:00.

Piatok:

9:00-9:45 Registrácia
10:00 Úvod do metódy holotropného dýchania a otváranie kruhu, spoločné zoznámenie sa a nájdenie si svojho pratnera pre dýchanie a sitting. Stretneme sa vo veľkej miestnosti “Čarovňa”.
13:30 Obed
15:00 Prvé holotropné dýchanie
19:00 Večera

Sobota:

7:30 – 8:30 Raňajky
9:00 -12:00 Druhé holotropné dýchanie
12:30 – 13:30 Obed
15:00 – 18:00 Tretie holotropné dýchanie
18:30 – 19:30 Večera
20:00 Krátke zdieľanie a integračné aktivity

Nedeľa:

7:00 – 8:00 Raňajky
8:00 – 11:00 Štvrté holotropné dýchanie
11:30 – 12:30 Obed
13:00 – 16:00 Zdieľanie a integračné aktivity

Tento workshop bude dvojjazyčný – v slovenčine a angličtine

Cena workshopu: 190 Euro

Ubytovanie a strava: 80 euro / 2 noci

Záloha 50 Euro / SK20 8360 5207 0042 0287 4302

( V prípade finančných životných výziev nás môžete kontaktovať a budeme sa spoločne snažiť nájsť spôsob ako vám pomôcť zúčastniť sa! )

Registrácia:
Martin Ďuriš
martin.duris82@gmail.com
0949 141 025
www.martiduris.sk

Miesto: Lesná Záhrada , viac o tom ako sa dostať do Lesnej Záhrade nájdete na webe: www.lesnazahrada.sk

Facilitátori: Martin Ďuriš a Vladislav Kubíček,( a ďalší v prípade väčšej skupiny)

Martin Ďuriš je pohybovo-somatický terapeut a lektor, ktorý sa špecializuje na integrálnu holotropnú prax a vedomú pohybovo-somatickú prácu, ako nástroj pre hlbšie seba-spoznávanie a rozvoj. Úprimne ho zaujíma téma zdravia ako taká, v jeho mnohých podobách. Vo Veľkej Británii študoval Health & Physical Activity Foundation Degree. Tento smer je zameraný na “health promotion”. Základnou témou je rozvoj jedinca a komunity cez fyzickú aktivitu a umenie. Táto téma ostáva aj naďalej jeho hlavným zámerom a predmetom ďalšieho štúdia.
Základ jeho práce tvorí integrálna jogová terapia, ktorú vyštudoval pod vedením Dr.Ganesha Mohana a Dr. Güntera Niessena, ktorí efektívne prepájajú múdrosť odkazu jogy a užitočné poznatky modernej medicíny. Jeho život a spôsob práce veľmi ovplyvňujú prístupy k telu a vedomiu človeka, ktoré pochádzajú z rôznych tradícií múdrosti, bojových umení a šamanizmu. Tieto princípy môžeme nájsť aj v modernej medicíne, osteopatii, či súčasných pohybovo-somatických terapeutických smeroch. Zjednocujúci princíp, ktorý spája to prastaré, s tým súčasným, je pohyb vody, dotyk, frekvencia a rešpekt voči sile Vnútorného Liečiteľa, ktorú ma k dispozícii každý z nás. A práve tieto princípy, tvoria základ Martinovej práce.
Martin je facilitátorom holotropného dýchania a integrálnej holotropnej terapie. Grof Transpersonal Training je zameraný na transpersonálnu psychológiu, zmenené stavy vedomia, hlbšiu prácu s telom a vedomím. Veľkou inšpiráciou je pre neho aj naďalej proces orientovaná práca a nasledovanie živosti Poľa. Martin pristupuje ku klientom celostným prístupom, kde logicky a citlivo spája poznatky a princípy z rôznych smerov východu a západu, ktoré podporujú zdravie človeka a komunity.

Vladislav Kubíček se zabýval lidským vnímání v rámci doktorského studia Informačních technologií na VUT v Brně a na magisterském studiu dějin umění na FF MU.

S holotropním dýcháním se poprvé setkal v roce 2010. Pomáhá mu poznávat sebe a svůj život a uspořádat si jej. Vidí jej jako velice dobrou techniku pro osobní rozvoj i léčení. V rámci zakončení výcviku na facilitátora holotropního dýchání facilituje workshopy.

Má za sebou i výcvik rodinných konstelací, kineziologie a samostudium terapeutických technik. Velké plus holotropního dýchání vidí v tom, že to je velice silná a současně i jemná technika, která každému přináší jeho autentický zážitek, bez zásahování zvenčí. Silné je i spojení vnitřního prožívání a vnímání těla.

Profesně působil jako vědec, analytik, manager a ředitel prodeje. Nejvíce jej zde bavilo porozumění potřebám uživatelů, zákazníků i spolupracovníků. Věnoval i cvičení a fungování těla. Víckrát se stal mistrem ČR v kung-fu.

Za největší školu a zážitek považuje život. Holotropní dýchání vidí jako techniku, která nám může pomoci se v životě orientovat a plně jej prožívat.

Podrobnosti

Začiatok:
6 marca @ 10:00
Koniec:
8 marca @ 16:00